Super Baza pod elektryfikację

Quad kymco 500 4×4

Podjęliśmy wyjątkowe wyzwanie, elektryfikując solidnego Quada Kymco 500 4×4, który już jako baza był imponujący. W naszym projekcie zastosowaliśmy zaawansowany silnik QS Motor 138 90H, chłodzony cieczą. Korzystając z już istniejącego układu chłodzenia silnika spalinowego, zdecydowaliśmy się wykorzystać tę infrastrukturę do chłodzenia naszego nowego silnika elektrycznego.

Dopasowaliśmy istniejącą przekładnię różnicową z innego pojazdu elektrycznego, umożliwiając doskonałe połączenie obu napędów. Teraz użytkownik może wybrać napęd na tylną oś, 4×4 lub skorzystać z blokady napędów 4×4, co zapewnia imponującą dynamikę w trudnych terenach.

Dużo czasu poświęciliśmy na precyzyjne dopasowanie silnika do przekładni, co nie było zadaniem łatwym. Jednak zaletą tej olejowej przekładni są ciche i trwałe koła zębate, co wpływa na komfort i niezawodność w trakcie jazdy. Efekt końcowy to elektryczny Quad, który nie tylko spełnia oczekiwania, ale także podnosi poprzeczkę w dziedzinie wydajności i trwałości.

Akumulator 100.8V 11520Wh 500A

Sterownik Sevcon gen 4 + radiator

Nowe dłuższe półosie tak aby pasowały pod oryginalne mocowania

Osiągnęliśmy imponujący rezultat, wyciągając z zestawu aż 30 kW, co przekłada się na maksymalną prędkość 70 km/h i zasięg powyżej 150 km – to prawdziwy sukces w dziedzinie elektryfikacji.

Dodatkowo, z powodzeniem zaadaptowaliśmy obecną instalację elektryczną, zachowując pełną funkcjonalność oryginalnego wyświetlacza LCD pokładowego. To oznacza, że nowe możliwości idą w parze z intuicyjną obsługą i kontrolą, co z pewnością zadowoli każdego użytkownika.

System chłodzenia wodnego, połączony z pierwotną chłodnicą, zapewnia nie tylko ogromną skuteczność chłodzenia, ale również doskonałą kontrolę temperatury. Mimo wyposażenia w oryginalny wentylator i włącznik na 90°C, uzyskaliśmy imponujący rezultat – silnik utrzymuje się na maksymalnie 40°C, co świadczy o efektywności i zabezpieczeniu przed ewentualnym przegrzaniem. To nie tylko wyjątkowa osiągnięcie, ale także gwarancja bezpiecznej i wydajnej jazdy.

Kategorie: E-Quad

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *