E-bike wykonany przez
firmę RaptorE-bajk. Historia tego pojazdu zaczyna się dwa lata do tyłu, wtedy padł pomysł na projekt Kariwa Monster ponad 20kW mocy.
Pojazd przez cały swój czas przechodził różne modyfikacje dobór części oraz strojenia, tak aby dojść od pewnego celu, który miał być założeniem szybki i przede wszystkim Bardzo mocny!

Przy założeniu mocny zaczęliśmy od doboru odpowiedniego Akumulatora dla tego pojazdu tak, aby mógł oddać, jak najwięcej mocy i jak najdłużej. Ogniwa nowe Sanyo NSX wysokoprądowe z BMS ANT 300A. Do tego akumulatora zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy taśmę niklową/miedzianą tak, aby mogła przenieść najwyższe prądy bez strat, spadków napięć. Taśma wykonana w technologi cięcia laserem. Największy Akumulator, jaki się mieścił do pierwszych ram tego Producenta. 21s23p wydawało się niemożliwe na samym początku, Natomiast godziny przymiarek pozwoliły na bezpieczny montaż tak Dużego akumulatora do tego Pojazdu.

Następnym krokiem był wybór odpowiedniego Silnika do tej konstrukcji, wybór padł na QS motor 273 z uzwojeniem 4- tak, aby miał duży moment obrotowy i jak najwyższy RPM. Silnik zapleciony w bardzo mocną OBRĘCZ EXCEL TAKASAGO 19”
Przednie Koło zaplecione we wzmacniane nierdzewne szprychy 2.7 mm ze stali nierdzewnej z Kompletem opon kenda k262 19” 2,75

Sterownie, Sabvoton 200A odblokowany i ustawiony na Blisko 23Kw mocy szczytowej. Dodatkowo sterownik ma włączoną funkcję hamowania regeneracyjnego, które znacznie Podnosi Siłę Hamowania

Nie mogłoby zabraknąć odpowiednich hamulców do tego pojazdu, Użyliśmy najwyższej klasy zacisków hamulcowych HOPE mono M6, sześcio tłoczkowe potwory wykonane ręcznie w technologi CNC, Do tego Klamki hamulcowe HOPE MOTO w większą skutecznością od zwykłych klamek HOPE. Oczywiście Tarcze hamulcowe Hope V2 Moto.

Zawieszenie tego pojazdu było długo testowane różnych firm, aż trafił się Legendarny Marzocchi Monster z 2003r z lagami 40mm skokiem 200mm i swoją niezwodną i niesłychanie płynną pracą. Amortyzator bije całą swoją konkurencję swoją mistrzowską Pracą! Do zestawu Wpadł świetnej klasy dumper Marzocchi Moto C2R 241MM Nowy

Wszystkie zespoły zostały starannie dobrane bez kompromisów Tak, aby maszyna finalnie dała 11/10 punków i w pełni zadowoliła każdego z kierowców tego Pojazdu.

Dodatkowo Sprzęt był testowany na torze szkoleniowym Łódź, z Małymi korektami w ustawieniach sterownika.

Finalne wyposażenie
-Rama Kariwa 144mm Czarna satyna
-Silnik qs motor 273 4- z mocą maksymalną 23Kw
-Sterownik Sabvoton 200A Unlock programowalny
-Bateria Li-ion 77.5V 4572Wh 300A Bluetooth

-Zasięg od 80 do 200 km

-Prędkość max. 115km/h programowalne
-LCD, który umożliwia podgląd parametrów akumulatora, jednocześnie Liczy prędkości i zasięg
-Hamowanie regeneracyjne, programowalne
-Amortyzacja przód Marzocchi Monster 03 Legendarny i niesamowity Amortyzatory Tył Marzocchi moto C2R 5.0 sprężyna 750 LBS
-Błotniki Mudhugger jedne z najlepszych stosowane w e-bikach, cechuje ich
duża odporność na uderzenia, jak i wyginania.
-Hamulce HOPE MONO m6 sześcio-tłoczkowe z niesamowitą skutecznością hamowania
-Klocki hamulcowe Metaliczne
-Tarcze Hamulcowe Hope V2 moto 203mm Pływające
-Koła 19” moto Opony 2.75 szutry\Asfalt
-Oświetlenie przód, tył + stop
-Bardzo mocne światło przednie, idealnie widać przeszkody w lesie nocą
-Sygnał dźwiękowy
-Przełożenie wolnobieg 1s 16t
-Ładowarka 840W Automatyczna
-3 tryby prędkości

W terenie radzi sobie znakomicie a skacze tak

Kategorie: E-bike

2 komentarze

Piotr Jezierski · 21 lutego 2022 o 21:49

Jeżeli szukasz konkretu, podejścia na wielkim poziomie, szacunku, wsparcia, oraz człowieka z pasją to dobrze trafiłeś, Piotr i jego firma reprezentuje wysoki poziom, który wpływa na jakość budowanego sprzętu. Polecam serdecznie tego rodzaju usługi, które dają efekt bajeczny, jedziesz to tak jak byś płynął po fali i się delektował estetyką jazdy oraz mocą adekwatną pod dany sprzęt.

Marcel · 15 marca 2023 o 12:50

Jaki koszt takiego rowerku +/-?

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *